Iskra HB 08 Рачен стапен блендер-пасатор

1,699.00 МКД
Бренд: Iskra
Код на артикл: HB08
Достапно: Достапно
Димензии

Преглед

Одличен, лесен, пренослив и практичен мини блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно...

Одличен, лесен, пренослив и практичен мини блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.

Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 

Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др.


Напон: 220-240V ~ 50/60 Hz; Моќност: 400 W (макс.);

Подесување на брзина: 2 нивоа;

Ножеви од нерѓосувачки челик;

Пластична рачка;

Ергономски дизајн

Димензии на пакетот (во мм): 230x175x145;

Нето / бруто тежина: 0,85 / 1 кг;

Додатоци: сечило од нерѓосувачки челик, додаток за пасирање, 800 ml;

Гаранција: 2 Години