Iskra дигитална кујнска вага GKS1561-FR

899.00 МКД
Бренд: Iskra
Код на артикл: GKS1561-FR
Достапно: Достапно
Димензии

Преглед

Максимално оптоварување: 10k  Прецизност: 1g4mm дебело калено стакло, Контролна плоча на допир, LED светло, Копче за менување единициГрам, Фунта, Унца, Милилитар, Tare функција Автоматско исклучување, Гумирани нога...

Максимално оптоварување: 10k  Прецизност: 1g

4mm дебело калено стакло, Контролна плоча на допир, LED светло, Копче за менување единици

Грам, Фунта, Унца, Милилитар, Tare функција

Автоматско исклучување,

Гумирани ногарки

Индикатор за преоптоварување и празна батерија

Напојување: 2x3V CR2032,

Големина: 230x160mm

Нето маса: 0,6kg,

Бруто маса: 0,7kg

Димензии на кутија (во mm): 168(Д) x 30(Ш) x 240(В)

Гаранција: 2 Години